Łożyska samochodowe «
        

Jest wiele miejsc, w których stosuje się łożyska samochodowe, to m.in. w kołach samochodu, w wałach napędowych, w zawieszeniu, a także w silnikach i skrzyniach biegów.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, dużemu popytowi na te części, także w naszym mieście Gliwicach, wyspecjalizowaliśmy się w sprzedaży detalicznej i hurtowej łożysk.

Istnieje wiele różnych rodzajów łożysk, zależnie od zastosowania i wymagań danego miejsca w pojeździe.
Najczęściej spotykane to kulkowe, stożkowe, baryłkowe i igiełkowe.Sklep motoryzacyjny TECHMOT

44-100 Gliwice
ul. Na Piasku 9  (boczna Placu Piastów)

tel. 32 331 56 94  /  607 747 806

czynne:
Pn-Pt  7.30 - 16.30
Sobota  9.00 - 13.00

 

        
        
        

Dlaczego stosujemy łożyska?

Te elementy mechaniczne, umożliwiają ruch obrotowy między różnymi częściami samochodu. Są one używane w wielu miejscach pojazdu, gdzie występuje potrzeba redukcji tarcia i umożliwienia płynnego obrotu.

Główne funkcje łożysk samochodowych to:

  • Redukcja tarcia: Łożyska umożliwiają płynny ruch obrotowy, minimalizując tarcie między ruchomymi częściami. Dzięki temu, energia potrzebna do obracania się tych elementów jest znacznie mniejsza.

  • Wsparcie obciążenia: Łożyska są projektowane, aby wytrzymać obciążenia i umożliwić przenoszenie sił obrotowych bez nadmiernego zużycia.

  • Zmniejszenie zużycia: Skonstruowane są w taki sposób, aby minimalizować zużycie materiałów, co przekłada się na długą żywotność łożyska.Sklep z łożyskami TECHMOT Gliwice © 2024 EntroSEO